Kalba:

Kontaktai

Vydūno g. 56 B, Jurbarkas
El. paštas:
Mob. tel.: +370 611 23 550
Tel./Fax: 8 447 51137
Pirmą kartą Lietuvoje atliekant vienpusę kelio sąnario protezavimo operaciją, buvo panaudotos speciali medicininė priemonė – personalinis nukreipiklis. Operaciją šią savaitę atliko Kauno klinikinės ligoninės ortopedas-traumatologas, mokslų daktaras Juozas Belickas.65 metų kauniečiui A.J., gavus itin tikslius duomenis apie jo kelio sąnario būklę, buvo įstatytas protezas.

Iš pradžių buvo atliktas išsamus paciento kelio sąnario tyrimas – magnetinis rezonansas.

Pagal kompiuterio pateiktą informaciją, nuotraukas, Kauno medikų užsakymu Olandijoje iš specialių medžiagų buvo pagaminta kelio sąnario dalis, visiškai atitinkanti A.J. sąnarį.

Iš tokių pat medžiagų buvo pagamintas ir personalinis nukreipiklis – priemonė, tiksliai nurodanti, kur ir kokios apimties pjūvis turėtų būti atliktas.

Šis nukreipiklis medicininėmis vinimis buvo pritvirtintas prie A.J. operuojamos vietos.

Atlikus pjūvį, jis buvo nuimtas, o paskui įstatytas protezas.

Vienpusė A.J. kelio sąnario protezavimo operacija pavyko sėkmingai, pacientas šiuo metu jaučiasi gerai.

Vienpusės kelio sąnario protezavimo operacijos, naudojant personalinius nukreipiklius, užsienyje nėra naujiena, tačiau Lietuvoje tokia operacija iki šiol dar nebuvo padaryta.

Anot J.Belicko, personaliniai nukreipikliai sumažina nesėkmių riziką, nes jie gydytojams itin tiksliai parodo, kaip atlikti operaciją.

Šaltinis: http://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/sveikata/kaune-sekmingai-ismeginta-medicinos-naujove-201309141341